Lato, słońce, plaża i morze… Brzmi jak idealny urlop! W okresie letnim rzesze Polaków wybierają się nad Morze Bałtyckie, a 770 kilometrów wybrzeża morskiego daje spory wybór, jeżeli chodzi o miejsce wypoczynku. Chociaż niektórych zadowoli jakikolwiek skrawek piasku w okolicach morza, to zdecydowana większość z nas woli odpoczywać na ładnych, zadbanych i ciekawych plażach.

Poznaj 8 najpiękniejszych plaż w Polsce!

Świnoujście

Plaża w Świnoujściu to najszersza plaża nad polskim wybrzeżem, ma szerokość aż 150 metrów, więc daje spore możliwości, jeżeli chodzi o wybór miejsca. Plaża ta wielokrotnie była odznaczona Błękitną Flagą, przyznawaną przez FEE, co potwierdza, że jest ona bezpieczna, a woda oraz plaża spełniają wysokie standardy dotyczące czystości i zrównoważonego rozwoju.

Kołobrzeg

Kołobrzeg plaża

Kołobrzeg plaża

Jeszcze kilka lat temu plaża w Kołobrzegu nie była tak zachwycająca, jak teraz, ale w 2013 roku miasto wydało 90 milionów złotych na jej rewitalizację. Piasek z dna morza został użyty do jej poszerzenia (obecnie ma 100 metrów szerokości), została także gruntownie posprzątana i teraz naprawdę zachęca do wypoczynku!

Sopot

Sopot plaża

Sopot plaża

Główną atrakcją tej plaży jest najdłuższe w Polsce molo. Dla dzieci i dorosłych przygotowane są liczne atrakcje znajdujące się na plaży lub w jej bliskim sąsiedztwie. Znajduje się tam także basenik ze słodką wodą dla najmłodszych.

Hel

W okolicach Helu znajdują się dwie plaże – Plaża Duża oraz Plaża Mała, które są od siebie oddzielone tylko zalesieniem. Biały piasek i czysta woda sprawiają, że wypoczywa się tam niezwykle przyjemnie. Jest to miejsce chętnie wybierane przez surferów.

Rewal

Rewal plaża

Rewal plaża

Piękne widoki, drobny piasek i liczne atrakcje dla turystów sprawiają, że wiele osób decyduje się na wypoczynek w Rewalu. Plaża jest doskonale strzeżona i ratownicy stale dbają o bezpieczeństwo wczasowiczów.

Czołpino

Słowiński Park Narodowy ze swoimi ruchowymi wydrami jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów położonych nad Morzem Bałtyckim. Plaża w Czołpinie to doskonały wybór dla osób, które lubią spokojniejsze miejsca oraz szeroki wybór ciekawych miejsc do zobaczenia. W okolicach Czołpina znajduje się Zatopiony Las.

Wyspa Wolin

Wolin plaża

Wolin plaża

Chociaż wyspa Wolin nie jest wielka, to na pewno ma za sobą ciekawą historię i przepiękne plaże. Wolin może pochwalić się zjawiskowymi plażami, które znajdują się w pobliżu klifów i zalesień. Plaża jest piaszczysta, chociaż zdarzają się bardziej kamieniste miejsce, to nie odbiera to jej uroku.

Darłowo

Plaża w Darłowie dzieli się na dwie części, przecięte wpływającą do morza rzeką Wieprzą. Wybrać można odpoczynek na Wschodnim lub Zachodnim Darłówku. Położona na Wybrzeżu Słowińskim plaża wchodzi w obszar chronionego krajobrazu. Znajduje się tam park wodny, latarnia oraz port morski. W Darłówku Wschodnim nie ma dostępu do otwartego morza (ze względu na falochrony), ale do zalewu, gdzie woda jest płytsza i cieplejsza – doskonała dla dzieci.

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim jest naprawdę przyjemny, chociaż woda nie jest tak ciepła, jak w wielu zagranicznych lokalizacjach, to na pewno przyjemnie jest się w jej zanurzyć, kiedy temperatury osiągają ponad 30 stopni. Polskie plaże zachwycają także jesienią i zimą, kiedy turystów jest o wiele mniej i można podziwiać je w całej okazałości.

Sending
User Review
3.6 (5 votes)