Przesuwające się przedmioty, kroki na strychu i dziwne odgłosy? To nieomylne znaki wskazujące na to, że przebywasz w nawiedzonym miejscu. Wbrew pozorom takich nawiedzonych lokalizacji w Polsce nie brakuje, a te najstraszniejsze pobudzają wyobraźnię i powodują szybsze bicie serca. Kto wie, może w strasznych opowieściach jest ziarnko prawdy? Poznaj 9 nawiedzonych miejsc w Polsce!

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach, miejscowości położonej niedaleko Krakowa, okrzyknięty został polskim “Blair Witch Project”. Ten niewielki zagajnik stał się w 2001 roku miejscem zaginięcia dziewięciu studentów, którzy wybrali się tam na imprezę. Jakiś czas później znaleziono ponoć aparat jednego z uczestników zabawy, ale policja nie udostępniła materiałów na nim znalezionych. O lesie krąży wiele legend, mówi się, że był on miejscem czczenia dawnych bóstw i mimo swoich niewielkich rozmiarów, kryje wiele sekretów.

Zamek w Ogrodzieńcu

Ruiny zamku w Ogrodzieńcu są miejscem, które od dawna przyciąga miłośników zjawisk paranormalnych. Wokół rui widywany jest ogromnych rozmiarów Czarny Pies z Ogrodzieńca, którego oczy płoną żywym ogniem, a za nim ciągnie się gruby łańcuch. Czarny Pies jest ponoć wcieleniem kasztelana Stanisława Warszyckiego, który znany był ze srogiego charakteru, a miejscowi mówili, że swoje bogactwa gromadził dzięki pomocy diabła.

Dom na ulicy Kosocickiej w Krakowie

Okazałych rozmiarów dom na ulicy Kososickiej w Krakowie jest niedokończoną, częściowo zrujnowaną budowlą bez okien. Sceptycy mówią, że jedynym dramatem, który się tam wydarzył, było to, że właścicielom zabrakło pieniędzy na zakończenie budowli. Łowcy duch od lat jednak urządzają pielgrzymki na trzecie piętro, gdzie dzieją się niewyjaśnione zjawiska, można zobaczyć różne postacie i usłyszeć głosy. Na tym piętrze oszalały mężczyzna zamordował swojego brata. W miejscu budynku wcześniej znajdował się cmentarz i kapliczka. Nocne wycieczki do tego domu mogą skończyć się źle, nawet jeżeli nie ma tam duchów – jest to miejsce spotkań wielu podejrzanych indywiduów.

Szpital psychiatryczny w Owińsach

Owińska jest niewielką wsią położoną około 8 km od Poznania. W 1838 roku założono tam szpital psychiatryczny, w którym śmierć poniosło ponad tysiąc pacjentów, zamordowanych w trakcie nazistowskiej akcji T4. W miejscowości znajdował się także obóz koncentracyjny, ale to właśnie dawny szpital psychiatryczny jest nawiedzony. W jego okolicy nadzwyczaj szybko przepalają się żarówki, słychać głosy i widać postacie, a zjawiska nasilają się w listopadzie, w rocznicę mordu.

Cmentarzysko w Odrach

Nad lewym dopływem Wisły, Wdą (znaną także jako Czarna Woda) znajduje się rezerwat przyrody Kręgi Kamienne, z cmentarzyskiem Gotów złożonym z kurhanów i kamieni. Kamienne kręgi w Odrach cieszą się dużą popularnością w środowiskach ezoterycznych i są ponoć miejscem zgromadzenia ogromnej siły. Miejscowi mówią o tym, że dawniej znajdował się tam kościół, który uległ zniszczeniu, ale do dzisiaj można w wietrze usłyszeć bicie dzwonu.

Babia Góra

Babia Góra jest masywem, który znajduje się w Beskidach Zachodnich, najwyższym szczytem (1725 m n.p.m.) jest Diablak. Legendy mówią, że na szczycie często spowitym mgłą, znajdował się czarci zamek i był on miejscem sabatów czarownic. Osoby, które wybierają się na zdobycie tego szczytu, mówią o spotykaniu po drodze dziwnych postaci i zjawisk, a także o niezwykle szybko zmieniających się zjawiskach atmosferycznych. Babia Góra była miejscem wielu tragedii – kilkukrotnie na jej szczycie rozbijały się helikoptery lub samoloty (ostatnio samolot rozbił się tam w maju 2013), a ludzie ginęli bez wieści.

Były komisariat policji w Konstancinie-Jeziornej

W Konstancinie-Jeziorna, przy ulicy Niecałej, stoi opuszczony teraz budynek komisariatu policji. Policja zajmowała pomieszczenia na parterze, a piętro było puste i to tam dochodziło do najdziwniejszych zjawisk – byli policjanci mówią o krokach nad swoimi głowami, otwierających się drzwiach, widziano tam także duchy w mundurach. Mieszkańcy okolic twierdzą, że na piętrze znajdował się pokój przesłuchań NKWD, a widywane duchy są byłymi oficerami, którzy chcą odkupić swoje winy.

Plac Grzybowski w Warszawie

Nawiedzone miejsce w środku dużego miasta? Plac Grzybowski to niewielki, trójkątny plac położony pomiędzy ulicą Twardą, Grzybowską, Bagno i Królewską. Chociaż na pierwszy rzut oka nie sprawia takiego wrażenia, to był miejscem tragicznych wydarzeń podczas II wojny światowej i był częścią warszawskiego getto. Dzisiaj mieszkańcy tego miejsca mówią o zjawiskach paranormalnych, widywaniu dziwnych postaci, a zgryźliwi twierdzą, że łatwiej zobaczyć tam ducha, niż wypoczywającą osobę.

Zamek Czocha

Zamek Czocha, znajdujący się w dolnośląskiej miejscowości Sucha, zbudowany został w XIII wieku. Strasząca tam Biała Dama, jest duchem dawnej mieszkanki zamku, która zdradziła męża i urodziła syna. Kiedy jej małżonek się o tym dowiedział, kazał zamurować dziecko w ścianie, a ją wrzucił do studni, gdzie umarła w męczarniach. W zamku słychać krzyki, płacz, a wielu zwiedzających czuje dotknięcia niewidzialnych rąk.

 

Nawiedzonych miejsc w Polsce nie brakuje, te przedstawione tutaj to zaledwie niewielka część. Jakie miejsca powodują u Was dreszcz strachu?

 

Sending
User Review
5 (2 votes)