Kiedy słyszysz narty – myślisz Alpy, zdobywanie górskich szczytów – Himalaje, nurkowanie – Australia, bungee jumping – Nowa Zelandia, surfing – Stany Zjednoczone, rafting – Wielki Kanion… Wydawać by się mogło, że jedyną atrakcją w Polsce jest oglądanie pięknych widoków i zabytków. Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz!

Polska – kraj do zobaczenia

Nie można zaprzeczyć, że Polska pełna jest przepięknych zakątków. Za sprawą wręcz idealnego umieszczenia na środku Europy mamy dostęp zarówno do morza, do gór, jak i do przepięknych nizin porośniętych wiekowymi lasami. Jako jedno z nielicznych państw posiadamy burzliwą historię, a przez wieki granice Polski ulegały zmianie, co sprawia, że na naszych ziemiach można znaleźć wpływy różnych kultur. W Polsce można znaleźć wiele ciekawych zabytków, których mogą nam pozazdrościć inne państwa. Każdego dnia staramy się Wam udowodnić, że w Polsce jest 1001 miejsc do zobaczenia! Teraz udowodnimy Wam, że w Polsce nie brakuje miejsca na aktywny wypoczynek.

Aktywny wypoczynek w Polsce

Jedną z częściej wybieranych formą aktywności fizycznej jest jazda na rowerze. Według badań GDDKiA z 2005 roku aż 64% gospodarstw domowych posiadało chociaż jeden rower, a z roku na rok sprzedaż rowerów w Polsce rośnie. Jazda na rowerze to sport dla osób z każdej grupy wiekowej, więc doskonale nadaje się na rodzinną aktywność. Ciągle rozwijająca się sieć dróżek na pewno zachęca wiele osób do kolarstwa, a osoby, które chcą wyjechać poza “utarte szlaki” znajdą w Polsce niesamowite miejsca.

Zobacz najciekawsze szlaki rowerowe w Polsce.

Polska aktywnie. Rower. Aktywny wypoczynek w Polsce. fot. T.Szklarski

Polska aktywnie. Rower. fot. T.szklarski

Aktywny wypoczynek w Polsce nie musi jednak ograniczać się do spacerów i jazdy na rowerze, nasz kraj jest doskonałym miejscem do wykonywania także rzadziej spotykanych form aktywności. Mimo że nie możemy pochwalić się górami wysokimi jak Himalaje, to najwyższe szczyty w Polsce osiągają ponad 2000 m n.p.m. i są rajem dla zapalonych taterników oraz dla narciarzy. Chociaż Morze Bałtyckie nie jest tak ciepłe i kolorowe jak Ocean Pacyficzny nad australijskim wybrzeżem, to nurkować można w poszukiwaniu wraków statków pochodzących z okresu II wojny światowej, na morzu znajdzie się nawet miejsce dla polskich miłośników surfingu oraz windsurfingu. Pojezierze Mazurskie to mekka dla amatorów wszelkich sportów wodnych. Znajdą tam coś dla siebie zarówno żeglarze, kajakarze miłośnicy wędkarstwa. Jest to również idealne miejsce dla wielu nurków, dla których oprócz Pojezierza, Polska oferuje wiele kamieniołomów rozsianych po całej Polsce, które zapewniają niesamowite przeżycia nurkującym w ich otchłaniach. Skoki na bungee, skoki ze spadochronem, rafting i paralotnictwo? To wszystko (i wiele innych) jest możliwe właśnie tutaj, w Polsce, wystarczy tylko wiedzieć gdzie się udać. Wiele osób nie jest świadomych tego, że aby przeżyć prawdziwą przygodę czasami wystarczy przejechać tylko kilka kilometrów i wcale nie trzeba wyjeżdżać do odległych zakątków świata.

Interesują Cię cuda natury w Polsce? Zajrzyj tutaj.

Właśnie dlatego powstanie seria wpisów o aktywnym wypoczynku w Polsce. Weź mapę w rękę i zaplanuj swój kolejny, aktywny wyjazd. Jedno jest pewne – nie będziesz się nudzić! Przy okazji zobaczysz nie tylko najpiękniejsze miejsca w Polsce, ale też odkryjesz nieznane jej oblicze i od teraz słysząc narty, rafting czy nurkowanie będziesz myśleć – Polska!

Który region w Polsce wybrać?

 

Polskie góry

takie jak Sudety, Karpaty, Bieszczady, Tatry czy Beskidy, oferują wiele atrakcji. Górskie spacery, wspinaczkę, szlaki rowerowe a w sezonie zimowym zapewnią rozrywkę wszystkim miłośnikom sportów na białym puchu. Dla zainteresowanych odsyłamy do wpisu z najciekawszymi ośrodkami narciarskimi w Polsce.

Mazury

To region gdzie pośród wielu pięknych jezior i dzikiej przyrody można aktywnie spędzić swój wolny czas. Idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych, wędkarzy, turystów ceniących ciszę, spokój lubiących obcować z naturą. Poznaj Warmię i Mazury bardziej szczegółowo tutaj.

Wybrzeże

Kolejne miejsce w Polsce, które oferuje atrakcje zarówno latem jak i zimą.

Chciałbyś na coś zwrócić uwagę? Pisz śmiało w komentarzach. Każda sugestia jest dla nas ważna. Pokażmy razem jak aktywnie spędzać wolny czas w Polsce.

Oceń artykuł
Sending
User Review
2.5 (2 votes)