Bory Dolnośląskie to największy kompleks leśny na terenie Polski. Leży na terenie aż dwóch województw: lubuskiego i dolnośląskiego zajmując powierzchnie ok. 1650 km². To właśnie tam we wrześniu można spotkać setki rodzin, które wybierają się na wspólne grzybobranie.

Poniżej podajemy tereny, które są wyjątkowo obfite w grzyby.

Jeśli macie głębokie koszyki i chęci na niemożliwie obfite zbiory koniecznie odwiedźcie okolice wsi Szprotawka. Tam dla nikogo nie powinno zabraknąć brązowych kapeluszy, bo to idylla dla wszystkich miłośników grzybobrania.

Kolejnym miejscem, gdzie można nagromadzić sporo grzybów, są okolice poligonu pod wsią Pstrąże i Buczkiem. Co prawda te tereny są piaszczyste i suche, ale z grzybami nigdy nic nie wiadomo i akurat w tym wypadku brak mokrej gleby naszym bohaterom, absolutnie nie przeszkadza.

Gdybyście jednak mieli ochotę na dłuższe grzybobranie, możecie zatrzymać się pod Lubartowem, gdzie miłośnicy grzybów urządzają sobie biwaki. Macie okazje zrelaksować się wśród natury i pobawić bowiem wieczorami przypomina to małe miasteczko. Jest to oryginalny pomysł na spędzenie urlopu i gwarantuje powrót z zapasem kapeluszników do świąt i jeszcze dłużej.

Jak widzicie, jeśli na grzyby to tylko w Dolnośląskie! Także pakujcie plecaki i w drogę. Nie zapomnijcie tylko o bezpieczeństwie i nie zabierzcie ze sobą do domu żadnego muchomora.

Sending
User Review
0 (0 votes)