Kilka pomysłów na długi weekend.

Długi weekend to doskonały czas nie tylko na naładowanie naszych “akumulatorów”, ale także doskonały czas na dłuższy wyjazd! Co roku czeka na nas kilka długich weekendów, a dzięki wzięciu jednego lub dwóch dni urlopu znacznie przedłużymy wypoczynek! 

Do zaplanowania jest więc całkiem sporo! Jak planujecie spędzić ten czas – aktywnie czy podążając szlakiem polskiej historii? Zapraszamy do poznania naszych propozycji!

Długi weekend aktywnie

Wybierają aktywny sposób na spędzenie długiego weekendu, nie można przejść obojętnie obok najpiękniejszych i najciekawszych cudów natury w Polsce. Babia Góra? Jaskinia Niedźwiedzia? Wybierzcie po prostu jedną z dziewięciu propozycji, które zebraliśmy dla was TUTAJ. Jeżeli do jednego z cudów natury Wam nie po drodze, to duże możliwości dają także polskie Parki Narodowe – jest ich w Polsce naprawdę dużo, bo aż 23, do tego należy dodać także dużą ilość Parków Krajobrazowych – mamy ich 122! Warto o nich poczytać TUTAJ.

Ojcowski Park Narodowy.
Ojcowski Park Narodowy.

Miłośnicy górskich wojaży na pewno będą zadowoleni, w końcu polskie góry to bogactwo wspaniałych krajobrazów, o czym przekonywaliśmy Was w TYM wpisie. Zdobywając najwyższe szczyty górskie w Polsce (najwyższy nazywa się… odpowiedź w TYM wpisie) można się porządnie zmęczyć, w końcu górskie wycieczki wymagają sporego zaangażowania fizycznego. Odpoczynku najlepiej szukać w schronisku górskim, najciekawsze z nich znajdziecie TUTAJ, ale uwaga! Długi weekend może okazać się za krótki na nacieszenie się tymi klimatycznymi miejscami i pięknymi górskimi widokami. Przecież same Bieszczady oferują naprawdę wiele (na przykład niezwykle ciekawe SZLAKI PIESZE W BIESZCZADACH), a na zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc w polskich górach pewnie brakłoby roku.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich.
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Miłośnicy wody na pewno długi weekend będą chcieli spędzić na Mazurach – w końcu to tam znajduje się większość z najpiękniejszych polskich jezior, o których pisaliśmy TUTAJ.  Odpoczynek nad wodą wcale nie musi być mniej aktywny niż długi weekend w górach. SZLAK WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH stworzony jest do zdobywania go drogą żeglugi, ale nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby pieszo odkrywać okolice. W długi weekend mamy szansę zobaczyć naprawdę sporo!

Inny pomysłem na aktywne spędzenie czasu z rodziną podczas długie weekendu może być wycieczka do parku rozrywki. Zestawienie najciekawszych parków znajdziecie tutaj

Jeśli ktoś lubi spędzać czas na łonie natury dobrym pomysłem może być wybranie się na grzyby. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

Drogami historii

Długi weekend nie musi się ograniczać co cieszenia się piękną pogodą i podziwiania uroków Polski. Równie dobrze można odkrywać jej historię! Wpadnijcie do Srebrnej Góry (największej twierdzy górskiej Europy, więcej o niej w TYM wpisie), zobaczcie na własne oczy Twierdzę Modlin, Twierdzę Kłodzko lub Wisłoujście i przekonajcie się, jak ciekawe zabytki militarne mamy w Polsce. Więcej o ciekawych twierdzach w Polsce – KLIK! W naszym kraju nie brakuje także dowodów potęgi militarnej Krzyżaków – ZAMKI KRZYŻACKIE  w Polsce to nie tylko Malbork, chociaż jest on na pewno najbardziej znany.

Zamek Krzyżacki Malbork.
Zamek Krzyżacki Malbork.

SZLAK ZABYTKÓW TECHNIKI to doskonała gratka dla osób, które ciekawe są historii industrialnej. Pośród licznych polskich szlaków na uwagę zasługuje także niezwykle bogaty w atrakcje Szlak Orlich Gniazd, który pozwoli nam zobaczyć Zamek Królewski w Pieskowej Skale czy Ogrodzieniec. Więcej o atrakcjach szlaku TUTAJ.

Jeżeli długi weekend chcecie spędzić w domu i nie planujecie długich wycieczek, to trafionym pomysłem może być muzeum. Muzea w stolicy (o najciekawszych pisaliśmy TUTAJ) dają szeroki wybór, a opisana przez nas we wpisie piątka znajduje się blisko siebie, więc może na jednej wizycie się nie skończy? Poznajcie także NAJDZIWNIEJSZE MUZEA w Polsce!

Gotowe pomysły

Do długiego weekendu coraz mniej czasu, a ilość opcji nie pozwala Wam wybrać? Spokojnie, mamy specjalnie dla Was serię wpisów POLSKA NA WEEKEND, która przewidziana jest co prawda na tradycyjny weekend, ale co stoi na drodze ku temu, aby przedłużyć pobyt, korzystając z naszych propozycji? Gotowe programy zwiedzania na pewno pomogą się zorganizować!

A Wy co wybierzecie w długi weekend?

 

Oceń artykuł
Sending
User Review
4 (1 vote)