Pałac Kultury i Nauki

4.5
pkin
Przeznaczenie obiektu
  • muzeum
  • zwiedzanie
Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad, Warszawa, Polska, mazowieckie
Opis:

Pałac Kultury i Nauki został zbudowany w latach 1952-1955 jako „dar Narodu Radzieckiego dla Narodu Polskiego”. Zaprojektował go Lew Rudniew, a pomysłodawcą był sam Józef Stalin.

Jest najwyższym budynkiem w Polsce, mierzy do dachu 187,68 metrów, jednak na szczycie znajduje się iglica, która powoduje, że wysokość całkowita to aż 237 metrów. Od początku imponował rozmachem – głównie ze względu na to, że w pierwszym okresie jego istnienia w okolicy nie było innych wieżowców.

Pałac Kultury i Nauki zaprojektowano w stylu socrealizmu. W środku znajdują się siedziby wielu instytucji (np. Polskiej Akademii Nauk) oraz firm, a także słynna Sala Kongresowa i liczne muzea. Te szczególnie warte obejrzenia to Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji PAN oraz Muzeum Domków dla Lalek. Na 30. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę Warszawy. Obiekt można zwiedzać z przewodnikiem. Ciekawostką jest fakt, że pałac zamieszkują na stałe różne zwierzęta, takie jak: koty, sokoły wędrowne, pustułki oraz pszczoły.

SendingUser Review


0
(0 votes)

Informacje kontaktowe
Telefon: +48 22 656 76 00
Strona internetowa::

Send message to moderator