Kopalnia soli Wieliczka

4.1
Przeznaczenie obiektu
  • zwiedzanie
  • nocleg
Kopalnia Soli „Wieliczka”, Wieliczka, Polska, Kraków, małopolskie
Opis:

Kopalnia Soli w Wieliczce, niedaleko Krakowa, to jeden z najczęstszych odwiedzanych obiektów w Polsce – rocznie przybywa tu ok. 1 miliona turystów.

Jej początki sięgają XII wieku. Posiada ona dziewięć poziomów - od 64 do 327 metra pod powierzchnią ziemi. Ze względu na swój mikroklimat polecana jest osobom z chorobami dróg oddechowych. Można skorzystać tu z turnusów zdrowotnych, przespać się pod ziemią i pooddychać powietrzem nasyconym solanką. Istnieje również trasa turystyczna, na drodze której zobaczymy komory: Mikołaja Kopernika, Pieskowa Skała, króla Kazimierza III Wielkiego czy Kaplicę św. Antoniego. Jednak jedną z największych atrakcji kopalni jest kaplica św. Kingi - długa na 54 metry a wysoka na 12 metrów. To jednak jedynie niewielki wycinek atrakcji, jakie nas spotkają podczas trzygodzinnego spaceru.

Ciekawostką jest fakt, że obok kopalni w pobliskiej Bochni, to właśnie ta wielicka jest jedynym na świecie miejscem, gdzie możemy zobaczyć jak wyglądało wydobycie soli od czasów średniowiecza.

SendingUser Review


3.14
(7 votes)

Informacje kontaktowe
Strona internetowa::

Send message to moderator