Muzeum Śląskie

4.3
Dobrowolskiego, Katowice, Polska, Katowice, śląskie
Opis:

Znajdujące się przy ulicy T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach Muzeum Śląskie skupia się głównie na upamiętnianiu historii całego Śląska. Kompleks, w którym znajduje się muzeum mieści się na terenie byłej już Kopalni Węgla Kamiennego Katowice i obejmuje swoją powierzchnią aż 25 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 6 tysięcy metrów kwadratowych to powierzchnia przeznaczona na wystawy. Oprócz budynków przy ulicy Dobrowolskiego muzeum dysponuje również filią przy ulicy Korfantego 3.

W obu miejscach zorganizowane są wystawy stałe oraz czasowe. Całe Muzeum Śląskie w Katowicach skupia się na wielu działach – archeologii, fotografii, etnografii, historii czy sztuce. Wszystko to, aby jak najlepiej przybliżyć zwiedzającym całą historię Śląska wraz ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami. Regularnie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, dzięki którym popularyzuje się historię regionu oraz zwiększa świadomość mieszkańców nie tylko stolicy województwa śląskiego, ale również osób niezwiązanych na co dzień ze Śląskiem.

Warto wspomnieć również o warsztatach prowadzonych przez muzeum dla najmłodszych, podczas których pociechy mogą zapoznać się z legendami śląskimi, sztuką oraz starymi tradycjami regionu.

SendingUser Review


0
(0 votes)

Send message to moderator