Najciekawsze mosty kolejowe w Polsce

Strona główna » Najciekawsze mosty kolejowe w Polsce

Najciekawsze polskie mosty kolejowe skrywają za sobą wiele tajemnic, a ich konstrukcja często była wielkim wyznaniem. Rozsiane po całej Polsce budowle są ważne nie tylko ze względu na ich znaczenie komunikacyjne, ale także architektoniczne. Czy warto je poznawać? Oczywiście, że tak! To ciekawe miejsca, które zapewniają niesamowite widoki i są często połączone z innymi ważnymi obiektami w okolicy.

Największy, najstarszy czy najbardziej skomplikowany konstrukcyjne?

W naszych propozycjach znalazły się między innymi most w Stańczykach czy most zwodzony nad Regalicą. Poznacie najciekawsze, nietypowe i zapierające dech w piersiach konstrukcje, z których część nadal jest w użytku.

Mosty te mają za sobą często długą i ciekawą historię, były świadkami wielu historycznych wydarzeń. Wiele z nich to unikatowe w skali Europy konstrukcje.

Poznajcie historię najciekawszych mostów w Polsce, a być może zdecydujecie się na podróż ich śladami?

Sending
User Review
5 (3 votes)
By |2016-10-12T18:13:39+00:00Wrzesień 19th, 2016|Categories: architektura miejska, atrakcje i zabytki, blog, informacje|

About the Author:

Rocznik 82. Z wykształcenia stomatolog. Mieszkaniec Katowic. Pasjonat fotografii i internetu. Kiedyś projekt odkryjslaskie.org obecnie głównie 1001miejsc.pl Zawodowo związany z myclinic.pl