Dni robią się coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. Październik niewątpliwie jest miesiącem, w którym wolny czas chętniej niż na zewnątrz spędzamy pod kocem, z ciepłą herbatą i dobrą książką w ręku. Przed wami propozycja 3 książek podróżniczych, które pozwolą waszej wyobraźni przenieść się w inne miejsca i zainspirują do wyruszenia w nieznane!

  1. „Życie wielkiej rzeki” – Wiktor Ostrowski

Jedna z lepszych podróżniczych pozycji, jakie w ostatnich latach zostały wydane w Polsce.  W książce znajdziecie nie tylko niesamowite przygody, ale także opisy pięknych krajobrazów. Akcja dzieje się w latach 60., mieszkający w Argentynie Polak zakłada się z kolegą, że kajakiem pokona trasę od wodospadu Iguazu do Buenos Aires. Bohater płynie przez dżunglę i musi poradzić sobie w dzikim świecie, który w dzisiejszych czasach został zastąpiony przez asfalt i budynki.

  1. „Busem przez świat. Australia za 8 dolarów” – Karol Lewandowski

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak ekipie Busem przez Świat udało się przetrwać 4 miesiące w 50-stopniowym upale, wśród jadowitych węży i pająków, podróżując 25-letnim busem – ta lektura jest właśnie dla was! Oprócz opisów niesamowitych przygód, jakie przeżyli podróżujący, książka jest także poradnikiem dla marzących o wycieczce do Australii. Autor pokazuje, jak krok po kroku taki wyjazd zorganizować.

  1. „Pojechane podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów” – zbiór relacji pod red. Marka Tomalika

Kilkunastu autorów, zapalonych podróżników, opowiada o kilkunastu niesamowitych przygodach. Pozycja oprócz porywającej akcji i opisu magicznych miejsc zawiera także piękne fotografie. Znajdziemy tam m.in. opowieść o podróży po terenach Pakistanu w ciężarówce, pieszej wędrówce po skutej lodem rzece do himalajskiego królestwa Zanskaru, i wiele innych, które nie pozwolą Wam oderwać się od czytania!

Sending
User Review
0 (0 votes)