Pięć pomysłów na weekend z dziećmi

Dzieciaki jak nikt inny czekają na wakacje. Każdy z nas, dorosłych, pamięta przecież z jakimi wielkimi emocjami wiązało się oczekiwanie na najpiękniejszy okres w roku, który zwiastował zawsze wybrzmiewający na szkolnym korytarzu ostatni dzwonek.

Część osób nie może pozwolić sobie na dłuższą nieobecność w pracy i wyjazd z dzieckiem na dłuższy urlop. Od czego mamy jednak weekendy! W każdy wakacyjny weekend możemy zorganizować dzieciakom mini wakacje z rodzicami. Poszukujecie inspiracji? Oto pięć pomysłów na weekend z dziećmi!

1. Bądź turystą we własnym mieście

Jak dobrze znacie swoje miasto? Kiedy po raz ostatni byliście w części odwiedzanej tylko przez turystów? A może nie mieliście jeszcze okazji pokazać swojemu dziecku najważniejszych zabytków. Turystyka we własnym mieście to trend, który od kilku lat popularny jest wśród mieszkańców największych światowych metropolii. Może warto, żeby właśnie w ten sposób wasze dziecko zaczęło poznawać swoją okolicę.

2. Piknik lub grill

Kto powiedział, że do grillowania potrzebna jest działka? Pakujemy koc, jedzenie, jednorazowe naczynia, a nawet jednorazowego grilla (w sklepach taki wynalazek kosztuje mniej niż 10 PLN) i wyruszamy na prawdziwe grillowanie. To doskonały pretekst do spędzenia czasu, a także wspólnych eksperymentów kulinarnych. Ważne też, żeby dziecko nauczyło się szacunku do przyrody i razem z rodzicami sprzątało miejsce, w którym odbył się piknik!

3. Muzeum dobre na wszystko

Wyprawa do muzeum często może zabrać wiele godzin. Warto poświęcić jeden z wakacyjnych weekendów na odwiedzenie pobliskiego muzeum. Tym bardziej że w ostatnich latach oferta placówek muzealnych w całej Polsce coraz bardziej uatrakcyjniła się i poszła w ciekawą dla dzieciaków stronę multimediów i nowoczesnych technologii.

4.Wyprawa za miasto

Samochód, PKS, autobus, pociąg. Wsiadamy i ruszamy, by stawić czoła wielkiej przygodzie! Nie musimy jechać daleko, nie musimy nocować w miejscu, które odwiedzamy. Najważniejsze jest to, żeby pamiętać, że największa przygoda czeka zawsze za rogiem!

5. Warsztaty dla dzieci

Popularna formuła „Lato w mieście” od niedawna przestała być tylko domeną instytucji publicznych. Warsztaty, plenerowe zabawy i innego rodzaju atrakcje coraz częściej organizowane są przez kluby, kawiarnie czy firmy prywatne. Dzieciaki bawią się i uczą pod opieką wykwalifikowanych animatorów, a rodzicie w końcu mają czas, by kilka metrów dalej odbyć odkładaną od dawna romantyczną randkę!

Sending
User Review
0 (0 votes)