Czy w Polsce znajdziemy plaże dla nudystów?

Plaża dla nudystów – dla wielu osób takie miejsce kojarzy się ze słynną piosenką Zbigniewa Wodeckiego, nieskrępowaną nagością i… odwagą. Bo trzeba być naprawdę odważnym, by obnażyć się przy obcych ludziach. Jednak taki rodzaj opalania i pływania wcale nie jest w Polsce mało popularny. Wręcz przeciwnie – Polacy i Polki chętnie się rozbierają.  Gdzie? Dowiesz się z tego tekstu.

Dlaczego plaże nudystów?

Można by się zastanawiać dlaczego pewne osoby wybierają możliwość opalania się nago. Czy jest to podyktowane modą, wygodą czy jeszcze czymś innym? Z rozmów z nudystami wyłaniają się proste argumenty. Jednymi z nich jest fakt, że nudyści to osoby bardzo czyste i pozostawiające porządek po sobie. Tak więc plaże przeznaczone dla nich charakteryzują się tym, że jest na nich po prostu schludnie. Kolejny argument to ciekawość , chęć spróbowania czegoś nowego. A trzeci? Złośliwi mówią, że… brak parawanów.

Gdzie się wybrać na plażę nudystów?

Najwięcej plaż znajduje się oczywiście nad samym Bałtykiem. Oto kilka z nich:

Chałupy

Nie mogło ich zabraknąć na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu. Miejsce spopularyzowane piosenką wykonywaną przez Zbigniewa Wodeckiego, jest najstarszą plażą dla naturystów w Polce. Chętnie przebywają tam zarówno młodzi, jak i starsi. Na plus można zaliczyć lokalizację oraz to, że rozciąga się na trzech kilometrach długości.

Pogorzelica – Mrzeżyno

Obecnie jest to najdłuższa plaża dla nudystów w Polsce (około dziesięć kilometrów). Mieści się niedaleko Kołobrzegu.  Wokół brak jest zamieszkałych terenów, w związku z czym nudyści mogą liczyć na odrobinę prywatności od podglądaczy. Ceniona jest za piasek oraz czysty brzeg.

Łeba

Ten popularny kurort także postawił na swoją plażę nudystów. Przyciąga ona zgrabnym hasłem: Każdy mile widziany, byle rozebrany. Znajduje się w pewnej oddali od plaży publicznej, jednak bez trudu można ją odnaleźć.

Świnoujście

Na tej plaży spotkamy nie tylko „golasów” z Polski, ale też sporo Niemców. Szczególnie upodobali sobie oni Świnoujście – pewnie ze względu na to, że niemiecka i polska część plaży graniczą ze sobą i z łatwością można się po nich poruszać.

Oczywiście miejsc do kąpieli nago jest o wiele więcej. Wiele osób wybiera odosobnione miejsca i tam się rozbiera, żeby popływać czy poopalać. Minusem jest to, że dla wielu Polaków nagość to temat tabu – dlatego dziewczyny topless zagranicą nie są obiektem komentarzy, a w Polsce już tak. Liczymy, że kiedyś się to zmieni.

Sending
User Review
0 (0 votes)