Wyczekiwane od dawna wakacje są doskonałą okazją do spędzenia czasu w plenerze! W końcu polska aura nie zawsze pozwala na beztroskie cieszenie się otaczającą nas przyrodą. Dlatego niezależnie od tego, czy mieszkacie w dużym mieście, czy małej miejscowości, czy bliżej wam do parku, czy do lasu — wykorzystajcie każdy moment lata na zabawę w plenerze!

Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie pojawiają się na hasło „gry i zabawy w plenerze”, jest oczywiście zabawa w chowanego. Uwielbiana przez dzieciaki, sprawdzi się zawsze. Niezależnie od ilości osób i warunków można bawić się w nią w każdym miejscu na świecie. I chyba właśnie na tym polega jej moc!

Zabawa w chowanego to jedno ze wspomnień z dzieciństwa, chyba dla każdego z nas, ale są też gry, które popularność w Polsce zyskały dopiero niedawno. Świetnym pomysłem na zachęcenie dzieciaków lub leniwych znajomych do aktywności fizycznej jest Frisbee. Starsi z czytelników kojarzą z pewnością popularne dawno temu „ringo”. Jeśli do tej pory wspominacie z rozrzewnieniem czas spędzony przy tej grze z dziadkiem, to odświeżcie konwencję i wyposażcie się we Frisbee. Tym bardziej że ta „zabawa” stała się ostatnio dyscypliną sportową zwaną Ultimate Frisbee! Uwierzcie nam, że emocje są nie mniejsze niż przy wspólnej grze w piłkę!

Jeśli jednak poszukujecie bardziej „klasycznych” rozrywek to z pewnością zawsze i wszędzie doskonale sprawdzą się:

  • przeciąganie liny
  • wyścig w workach
  • rzut piłeczką do doniczki lub wiadra

A kojarzycie taką grę jak „Twister”? Od dawna popularna w USA pojawiła się w Polsce dopiero kilka lat temu. Nam jednak w graniu w domu zawsze przeszkadzał brak miejsca i ryzyko zniszczeń wywołanych przez pochłoniętych rozgrywką znajomych. Może, idąc tym tropem, w wakacje pora wyjść w plener i zabrać ze sobą wszystkie gry, jakie ma się w domu? Monopol na zielonej trawce może być emocjonujący jak nigdy wcześniej!

Sending
User Review
0 (0 votes)