Sylwester już za pasem, a Wy nadal nie macie na niego planów? Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik, dzięki któremu spędzicie go w wyjątkowy sposób.

Sylwester w mieście

W opinii wielu osób Sylwester w mieście to najlepszy sposób na powitanie Nowego Roku. Można tam się bawić do białego rana w towarzystwie innych mieszkańców, a także własnych znajomych. Jest to z pewnością rozwiązanie doskonałe dla osób, które lubią muzykę, tłumy im nie przeszkadzają i łatwo nawiązują kontakt z innymi uczestnikami zabaw. Sylwester w mieście organizują wszystkie duże i wiele mniejszych miast. Co ciekawe, to tradycyjne pokazy fajerwerków w miastach coraz częściej są zastępowane przez pokazy laserowe i inne wydarzenia.

Sylwester we Wrocławiu

Wiele osób obawiało się, że impreza na wrocławskim rynku nie odbędzie się, bo w 2016 roku Telewizyjna Dwójka nie zdecydowała się na współpracę z miastem. Na szczęście Sylwester na wrocławskim rynku będzie, a podczas zabawy wrocławian zabawiać będą rodzime gwiazdy z Impart oraz Teatru Muzycznego Capitol. Wydarzenie będzie inspirowane Europejską Stolicą Kultury.

Sylwester w Krakowie

Kraków na sylwestrową noc przygotował aż trzy sceny, postawione w trzech różnych dzielnicach, dostosowane do gustów różnorodnej publiczności.

Na krakowskim rynku stanie główna scena, impreza zacznie się o 22.30, a publiczność zabawiać będzie elektroniczna formacja XXANAXX.

W Nowej Hucie bawić się będzie można przy Teatrze Ludowym już od godz. 21.00. Imprezę poprowadzi ViniBand, wykonujący covery znanych piosenek w swingowych aranżacjach.

Rynek Podgórski bawić się będzie od 22.30 przy rytmach muzyki taneczno-rozrywkowej z ostatnich pięćdziesięciu lat. Gwiazdami imprezy będą Waldemar Domański i DJ Vasil.

Sylwester w Warszawie

Warszawa organizuje sylwestrową zabawę na placu Defilat. Zabawa zaczyna się już o 19.00. Zagrają m.in. LemON, Agnieszka Chylińska, Kombii, Cleo, Jula, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Sound’N’Grace i wiele innych gwiazd polskiej muzyki. Imprezę poprowadzą m.in. Magda Mołek, Filip Chajzer, Patrycja Kazadi. O północy odbędzie się tradycyjny pokaz fajerwerków nad Pałacem Kultury.

Sylwestrowa zabawa w Trójmieście

Powitanie Nowego Roku w Gdyni odbędzie się w towarzystwie polskich, młodych wykonawców. Impreza zaczyna się o godz. 21.00 na Skwerze Kościuszki. Sylwestrową noc rozgrzeją zespoły Gentleman!, Fisz Emade Tworzywo oraz Dawid Podsiadło. Miasto przygotuje także strefę gastronomiczno-rekreacyjną.

Z kolei w Gdańsku impreza zaczyna się o 22.00 i odbędzie się na Targu Węglowym. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc. O północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni, które trwać będzie 15 minut.

Sylwester aktywnie

Zamiast imprezy na rynku wolisz powitać Nowy Rok w bardzo aktywny sposób? Aktywny wypoczynek w Polsce jest jak najbardziej możliwy!

Nie polecamy wybierania się na wycieczki nocą, ale ciekawe szlaki turystyczne w Beskidach, trasy turystyczne w Karkonoszach oraz najpiękniejsze szlaki w Tatrach w dużej mierze są dostępne przez cały rok. Wyjazd w tak urokliwe miejsca może odbyć się także w okolicach Sylwestra.

Przywitać Nowy Rok 2017 można w jednym z wielu pięknych schronisk w Polsce. Które wybrać? Mamy dla Was kilka propozycji:

najciekawsze schroniska w Bieszczadach

najlepsze schroniska w Tatrach

najciekawsze schroniska górskie w Polsce.

Zima to doskonały czas na narciarskie szaleństwo! Sylwestra możesz spędzić w jednym z kurortów zimowych w Polsce. Wiele miejsc przygotowało atrakcyjne oferty na Sylwestra. Warto śledzić strony kurortów, w grudniu często ktoś rezygnuje z wcześniej zarezerwowanego wyjazdu, więc można trafić na atrakcyjne oferty last minute. Najciekawsze miejsca na narty dokładniej opisaliśmy dla Was tutaj.

Sylwester kulturalnie

W kinie

Sylwester w kinie? To na pewno doskonała okazja do doskonałej zabawy i nadrobienia filmowych zaległości. Okazję do przywitania Nowego Roku w kinie daje Multikino. Wydarzenie zaczynać będzie się o 21.00 we wszystkich kinach sieci, do wyboru są dwa atrakcyjne pakiety. Więcej info na stronie wydarzenia.

Wrocławskie kino Nowe Horyzonty łączy wspaniałe filmy z zabawą przy muzyce. Zabawa trwa od 21.00 i kończy się o 6 rano! Więcej informacji tutaj.

Podobną ofertę przygotowało warszawskie kino Luna. Więcej informacji na stronie kina.

31 grudnia sieć kin Helios w całej Polsce organizuje Sylwestrowy Maraton Filmowy. Wybrać można dwa zestawy z przedpremierowymi pokazami filmów. Szczegóły do znalezienia na stronie kin Helios.

W operze

Sylwester w operze z kolei przygotuje m.in. Teatr Wielki w Warszawie. Gala Sylwestrowa będzie pełna humoru, popisowych numerów i niezapomnianych wrażeń.

Opera Krakowska również przygotowała koncert sylwestrowy pod hasłem “Zatańcz ze mną…!”. Sylwestrowa impreza w operze pozwoli zapoznać się z tańcami z całego świata.

W teatrze

Nie zabraknie też wydarzeń organizowanych w teatrze. Wieczór Sylwestrowy organizuje Teatr Komedii w Warszawie. Wieczór można tam spędzić przy broadwayowskim spektaklu “Pierwsza randka”. Szczegóły wydarzenia – tutaj. Inny warszawski teatr, Ateneum, również organizuje sylwestrowy spektakl – informacje na stronie.

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie również zaprasza swoich widzów na sylwestrowe wydarzenie. Dostępne są ostatnie bilety na spektakl “Historie łóżkowe” – szczegóły tutaj.

To tylko część ciekawych propozycji, które udało się nam dla Was znaleźć. A Wy gdzie spędzacie Sylwestra? 

Sending
User Review
4 (1 vote)