Jak przygotować się do podróży autokarem?

Długa podróż autokarem wiąże się z wieloma niedogodnościami. Warto więc przygotować do takiej wyprawy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przed rozpoczęciem podróży warto zabrać do swojego bagażu podręcznego koc i poduszkę, dzięki którym jazda przez kilkanaście bądź kilkadziesiąt godzin będzie dla nas o wiele bardziej przyjemna. Najlepiej zastanowić się nad poduszką zakładaną na szyję, dzięki której nie będziemy czuli się „połamani”. Należy również pamiętać o rzeczach niezbędnych, takich jak: dokumenty, telefon, jedzenie i picie, leki i środki higieniczne. Towarzystwo ulubionej książki bądź odtwarzacza z muzyką może okazać się zbawienne. Dobrym sposobem na podróż może być również zabranie audiobooka. Trzeba jedynie pamiętać o zapasowych bateriach.

Przed podróżą warto zarezerwować sobie miejsce, jeśli jest to tylko możliwe. Jeśli tego nie zrobimy, może się okazać, że całą trasę spędzimy, siedząc na samym końcu, poobijani i wytrzęsieni. Brak możliwości wcześniejszej rezerwacji to również nie problem. Wystarczy, że udamy się na autokar z odpowiednim wyprzedzeniem (najlepiej 30-40 minut), aby cieszyć się wygodnym miejscem. Warto wybrać te od strony korytarza w środkowej części autokaru.

Napojom wyskokowym przed i w trakcie podróży mówimy kategoryczne – NIE! Napoje alkoholowe są wysoko moczopędne, a toalety w autokarze bywają zamykane czasami na kilka godzin. Dodatkowo przy dużych prędkościach żołądek może nie wytrzymać. Najgorszą z możliwości może być również usunięcie z autobusu przez kierowcę, bez zwrotu pieniędzy za bilet.

Choroba lokomocyjna może bardzo uprzykrzyć nam podróż. Osobom cierpiącym na tę przypadłość proponujemy spożycie wcześniej leków i wybranie miejsca blisko okna i drzwi. Często dobrym sposobem może okazać się żucie gumy bądź ssanie cukierków przeciwwymiotnych. Bardzo ważne jest również zabranie torebek foliowych i chusteczek nawilżających.

Poza wspomnianymi rzeczami warto zabrać w kieszeń dawkę pozytywnej energii, która pozwoli nam przetrwać podróż.

Sending
User Review
5 (1 vote)