Co robić kiedy pada w wakacje?

Wakacyjna pogoda nie rozpieszcza nas zbytnio w tym roku. Wyczekiwane miesiącami wakacje nie mogą jednak być zepsute tylko dlatego, że raz na jakiś czas pada deszcz! Dla sprytnego, kreatywnego i otwartego turysty nie istnieje problem ze znalezieniem rozrywki nawet w najgorszą pogodę!

Co robić we własnym mieście, kiedy pada w wakacje?

Zadanie mamy zdecydowanie ułatwione, jeśli jeszcze nie wybraliśmy się na urlop lub spędzamy go w rodzinnym mieście. Oferta kulturalna kin, teatrów i muzeów jak co roku rozbudowana jest o specjalne sekcje wakacyjne. Przykładowo część teatrów, pomimo tradycyjnej przerwy sezonowej, organizuje przegląd spektakli, wystawiając również przedpremierowe dzieła, które na afiszu pojawią się dopiero po wakacjach. Kina z kolei oferują, często w o wiele niższej cenie, możliwość nadrobienia zaległości z poprzednich miesięcy i zobaczenia filmów, które premierę miały nawet na początku roku.

Co robić kiedy pada, a my jesteśmy na urlopie?

Wytrawnemu turyście deszcze i ulewy są niestraszne. Jeśli dysponujemy samochodem, to sprawa jest już w ogóle bardzo prosta. Przed deszczem można „uciec” do lokalnych muzeów, które tak jak np. Dwór Wincentego Pola w Lublinie czy Chata Rybacka w Jastarni nie są masowo oblegane przez turystów. W takich obiektach znajdziemy nie tylko schronienie przed nieprzyjazną aurą, ale też prawdziwych pasjonatów, którzy (jak wiemy z własnego doświadczenia) bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat historii i kultury regionu, w którym spędzamy wakacje.
Co robić, kiedy pada tak bardzo, że nie możemy wyjść z domu?

Jeśli jednak wichury, ulewy i nawałnice są tak silne, że odstraszają nas od wyjścia z domu lub wynajmowanej kwatery zawsze w pogotowiu pozostaje książka, której przeczytanie odkładaliśmy od dawna lub zestaw gier towarzyskich. Próbowaliście grać w Doble? Polecamy!

Sending
User Review
0 (0 votes)