Śladami polskich festiwali

Każdy z nas chciałby w podeszłym wieku móc podzielić się z wnukami  wieloma pięknymi wspomnieniami. A jeśli dotyczą cone ciekawych wyjazdów i wycieczek po Polsce – to tym lepiej. Jak jednak w tej sytuacji połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak sprawić, by wycieczka krajoznawcza miała wiele wspólnego z naszym hobby, a dodatkowo kończyła się wielką imprezą? Wystarczy zainteresować się jednym z wielu polskich festiwali muzycznych! Dziś krótko podpowiemy gdzie warto się wybrać ze znajomymi.

Przystanek Woodstock

Woodstock to chyba największy i najbardziej popularny festiwal w Polsce. Odbywa się corocznie Kostrzynie nad Odrą i ściąga pod sceny kilkadziesiąt tysięcy osób. Główna scena to miejsce, gdzie grają największe gwiazdy, ale wiele kultowych zespołów zaczynało wcale nie w blasku największych reflektorów. Co ciekawe to miejsce gdzie nie tylko można posłuchać muzyki, ale także dowiedzieć się czegoś ciekawego w Akademii Sztuk Przepięknych. Na Woodstocku piękne jest to, ze od wielu lat ściera się różnorodność – różne gatunki muzyki, poglądy, gusta, jednak wszystko niezmiennie opiera się na wzajemnym szacunku.

Pannonica Folk Festiwal

Na naszej liście ciekawych festiwali znajdziemy także ten opierający się na muzyce bałkańskiej – i nie tylko. Odbywa się on na Sądecczyźnie i uzyskał tytuł Remarkable Festival co oznacza, że organizowany jest na wysokim poziomie oraz charakteryzuje się unikalnością. Występy muzyków, warsztaty rękodzielnicze, tańca czy muzyczne przyciągają miłośników folku i życia, które opiera się balansie pomiędzy przyrodą, pracą a życiem rodzinnym. Swojski klimat w wiosce festiwalowej to jeden z głównych atutów festiwalu, a dopełnienie w postaci okolicznych gór i szlaków jest swoistą wisienką na torcie.

Czad Festiwal

Miłośnicy dobrych brzmień rezerwują ostatni weekend sierpnia na pobyt w Straszęcinie koło Dębicy. Odbywa się tam Czad Festiwal, gdzie rządzi głównie muzyka rockowa, jednak zapraszane są także osobistości z innych gatunków. Wystąpili tam takie zespoły jak: Within Temptation, Nightwish, Sabaton czy polskie: Lady Pank, Mela Koteluk, TSA, Coma. Odbywa się on już od czterech lat i za każdym razem do małej miejscowości ściąga tłumy z całej Polski.

Open’er Festival

Tego festiwalu przedstawiać zazwyczaj nie trzeba ze względu na jego popularność. Odbywa się on od 2002 roku, początkowo w Warszawie, teraz w Gdyni. To miejsce, gdzie również spotykają się gwiazdy światowego formatu, takie jak: Red Hot Chili Peppers, Dawid Podsiadło,  The Black Keys czy Pearl Jam.

Sending
User Review
0 (0 votes)