Tanie podróżowanie stało się prawdziwym hitem i sposobem na życie. Moda na tak zwany backpacking wcale jednak nie musi oznaczać, że musicie planować wyprawę do Azji. Polska pełna jest przepięknych miejsc, a tanie podróżowanie po naszym kraju jest możliwe jeśli tylko dowiecie się jak to robić!

Promocje to podstawa!

Najtańsze bilety możecie kupić w tradycyjnych promocjach. Jeśli chcecie podróżować pociągami, to zwróćcie uwagę na fakt, że bilety na przejazdy krajowe wchodzą do sprzedaży na 30 dni przed datą podróży. Wtedy właśnie bilety potrafią być tak tanie, że podczas zamawiania przez Internet system proponuje wam zakup w cenie niższej niż ta, którą zapewnia przysługująca wam ulga!

Samolot i autokar w tej samej cenie?

Podobnie sprawa ma się z biletami lotniczymi i autobusowymi. Niedawna rewolucja na polskim rynku sprawiła, że przewoźnicy zaczęli rywalizować o klientów i obniżyli ceny. Bilety na podróż samolotem lub autokarem między największymi polskimi miastami można kupić za kilkanaście złotych. Cenę oczywiście najczęściej determinuje promocja, dlatego warto obserwować strony największych przewoźników, tym bardziej że firmy takie nie mają zazwyczaj dokładnie ustalonego kalendarza promocji.

Samochodem po przygodę

Kiedyś Polacy podróżowali autostopem. Dziś przy tej modzie wytrwali najtwardsi. Inni przenieśli się do Internetu i za pomocą aplikacji takich jak „Bla Bla Car” polują na okazje podróży z kierowcami, którzy chcąc zaoszczędzić na benzynie, poszukują współpasażerów.

A jeśli lubicie liczyć tylko na siebie i zależy wam na jak największej oszczędności to…pozostaje rower.

Sending
User Review
0 (0 votes)