Zakochany Wrocław

Czy Wrocław jest miastem zakochanych? Czy jest romantyczny? Gdzie poza fajną knajpką czy restauracją zabrać dziewczynę na randkę? Z chęcią wam podpowiemy, jakie miejsca warto odwiedzić we dwoje we Wrocławiu. Być może wiele z nich znacie, być może na inne spojrzycie z całkiem innej perspektywy. Trochę wyobraźni, koc, urokliwe miejsce i randka marzeń gotowa! Zacznijmy więc nasz romantyczny spacer po mieście. Zajmie on nam całe popołudnie, do późnych godzin wieczornych (zarezerwujcie około 8 godzin wraz z przerwami na odpoczynek).

Pierwszym z punktów, które wam zaproponujemy, jest miejsce bardzo lubiane przez pary o dłuższym stażu. Takie, które pierwsze randki mają już za sobą, wiedzą, że do siebie pasują i być może już padło magiczne słowo „kocham” (lub dopiero w tym miejscu padnie, co podobno wcale nie jest rzadkie). Mowa bowiem o Moście Tumskim. To właśnie tam wrocławianie wyznają miłość i zawieszają kłódki z inicjałami. Nie martw się jeżeli nie będziesz miał takiej przy sobie – wokoło mieści się parę stoisk, gdzie na miejscu panowie na kłódce wyryją to, czego dusza zapragnie. Pamiętaj o wrzuceniu kluczyka do wody – żeby nikt nie odpiął waszej kłódki!

Kiedy już miłość zostanie przypieczętowana, warto odpocząć na świeżym powietrzu. Niedaleko znajduje się Wyspa Słodowa – miejsce bardzo lubiane przez młodzież. Nad wodą można usiąść na kocu i zjeść to, co wcześniej przygotowaliśmy – najlepiej sprawdzą się owoce czy słodkie bułeczki – przetrwają nawet upał. Łatwiejszym posunięciem będzie skorzystanie z restauracji na barkach.

Kolejnym punktem na romantyczny spacer może być odwiedzenie jednego z punktów widokowych we Wrocławiu – szczególnie przy zachodzie słońca roztaczają się stamtąd piękne widoki. Na pewno wybranka serca będzie zachwycona.

Z rynku i jego okolic przenosimy się do Ogrodu Japońskiego, znajdującego się w Parku Szczytnickim. Jak sam nazwa mówi, ogród inspirowany jest kulturą japońską i znajdziemy tam kilka jego typów, np. wodny czy publiczny. Przechadzając się alejkami, będziemy mogli podziwiać różne rośliny azjatyckie, takie jak styrak japoński czy pieris japoński. Założony w 1913 roku jest jedną z wizytówek Wrocławia i każdy powinien się tam wybrać.

Kiedy już napatrzymy się na roślinność azjatycką, spacerkiem podążymy w stronę Fontanny Wrocławskiej oraz przejdziemy się pod pergolą – miejscem często wybieranym przez fotografów na plener ślubny. Przy fontannie poczekamy aż się ściemni, by zobaczyć niezwykły pokaz wody i światła. Należy jednak sprawdzić rozkład – kiedy i o której godzinie są pokazy. Tu zakończymy nasz spacer – możemy jednak dalej z naszą połówką wpatrywać się w niebo i szukać gwiazd, bądź też skorzystać z oferty kawiarni znajdującej się nieopodal.

Sending
User Review
0 (0 votes)