Wrocław to stolica województwa dolnośląskiego, miasto miłości, mostów i Europejska Stolica Kultury 2016. Wrocław ma bogatą i długą historię – jego założenie datuje się na X wiek. Jest ono czwartym co do liczby ludności miastem w Polsce. Wrocław to ważny ośrodek przemysłowy, kulturalny i edukacyjny. Nie bez powodu został umieszczony na liście „Najlepszych miast do życia” sporządzonej w 2015 roku przez firmę doradczą Mercer.

Wrocław bez wątpienia należy do najpiękniejszych polskich miast. Zabytkowe kamienice, liczne mosty oraz budynki, które przetrwały II wojnę światową lub zostały po niej odrestaurowane budują niepowtarzalny klimat miasta. Stare Miasto i Ostrów Tumski to bez wątpienia obowiązkowe punkty wizyty we Wrocławiu. Tamtejszy Rynek jest jednym z największych tego typu placów w Europie. Będąc we Wrocławiu nie można odmówić sobie zobaczenia Panoramy Racławickiej. W przypadku indywidualnego zwiedzania bilety można zakupić przed wejściem lub przez internet. Dostępne są bilety normalne (30zł), ulgowe (23zł), rodzinne i bezpłatne, np. dla dzieci do lat 7. Cykloramiczny obraz wykonany pod kierownictwem Wojciecha Kossaka to atrakcja nie tylko dla wielbicieli sztuki, ale również świetna podróż do przeszłości dla każdego Polaka. Po obejrzeniu Panoramy Racławickiej warto nieco odpocząć na świeżym powietrzu, np. w okolicy Hali Stulecia. Tamtejsza pergola, Ogród Japoński i multimedialna fontanna to świetne miejsca do rodzinnych spacerów. Zakochani powinni powiesić kłódkę na jednym z mostów, których we Wrocławiu nie brakuje. W końcu nie bez powodu miasto nazywane jest „Wenecją Północy”.

Miłośnicy sportu z chęcią wybierają się na wrocławski stadion, na którym rozgrywane były mecze podczas organizowanego w Polsce Euro 2012. Oprócz oglądania meczów piłkarskich można pojeździć tam na gokartach na zadaszonym torze, poćwiczyć na siłowni, a zimą wybrać się na łyżwy. Świetnym miejscem na rodzinne wycieczki jest wrocławski Ogród Zoologiczny. ZOO prowadzi sprzedaż biletów indywidualnych, rodzinnych, grupowych, studenckich oraz organizuje wiele promocji, dzięki którym można je zwiedzić za niewielkie pieniądze.

Wrocław to nie tylko Europejska Stolica Kultury 2016, ale również Światowa Stolica Książki 2016 oraz gospodarz licznych imprez sportowych i kulturalnych, m.in. Euro 2012, Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, Olimpiady Teatralnej 2016, czy World Games 2017. To miasto, w którym nigdy nie można się nudzić. Oprócz zoo, afrykarium, licznych parków, kin i muzeów organizowane są tam także cykliczne imprezy i festiwale. Wielbiciele kina zjeżdżają do Wrocławia na festiwal Nowe Horyzonty czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ofensiva. W czerwcu natomiast miasto wypełnione jest piwoszami z różnych krajów, którzy smakują najlepsze trunki na Festiwalu Dobrego Piwa.

Spacerując po Wrocławiu warto rozejrzeć się w poszukiwaniu słynnych krasnali.

Więcej informacji znajdziesz w artykule o najciekawszych atrakcjach i zabytkach we Wrocławiu.

Sending
User Review
0 (0 votes)